reklama

reklama

/>

Środki na aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych

Środki na aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych

Ponad 41, 5 mln zł na aktywizację zawodową bezrobotnych do trzydziestego roku życia oraz 28, 5 mln zł na wsparcie bezrobotnych po trzydziestce. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach podpisał umowy z powiatowymi urzędami pracy na realizację projektów skierowanych do osób nie posiadających zatrudnienia w 2018 roku.

Województwo świętokrzyskie jest w czołówce pod względem wykorzystania Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze umożliwiają realizację różnych form aktywizacji zawodowej m.in. staży, szkoleń zawodowych, dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej czy bonów na zasiedlenie. Ponad milion złotych  z programu dla młodych  POWER a także ponad 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego przeznaczono dla Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie.

- Jesteśmy w trakcie realizacji. Środki już posiadamy i zaangażowaliśmy je. - mówi Zdzisława Pośpiech, Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie

Środki unijne z programu POWER oraz dla osób powyżej trzydziestego roku życia, są w całości rozdysponowane. Z programu dla młodych skorzystało dotąd już ponad 20 tys. młodych mieszkańców naszego regionu. Ze wsparcia dla bezrobotnych po trzydziestym roku życia skorzystało blisko 24 tys. osób. Z najnowszych danych wynika, iż liczba bezrobotnych zmniejszyła się i wynosi obecnie niespełna 50 tys. osób. Choć zmniejsza się wskaźnik bezrobocia osób młodych, dziś jest to niecałe 15%, to właśnie ta grupa osób ma największe trudności ze znalezieniem pracy.

- Problem chyba polega u nas na tym, że nie mamy doradztwa zawodowego na etapie szkoły podstawowej. - informuje Arkadiusz Piecyk, dyrektor WUP w Kielcach

WUP opracował także Program Regionalny na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia, na który zostaną przeznaczone 3 mln 720 tys. zł. Z programu skorzysta 351 bezrobotnych, z powiatów:  kieleckiego, koneckiego, skarżyskiego i włoszczowskiego. Największy wskaźnik zatrudnienia, występuje u osób z wyższym wykształceniem. Rośnie grupa zawodowa techników oraz pracowników przemysłu, rzemieślników, operatorów maszyn i urządzeń. W grupie osób w wieku 25 – 34 nastąpił wzrost bierności zawodowej o prawie 18%.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •