reklama

reklama

/>

Kolorowy koncert dla Amelki Gajęckiej

Kolorowy koncert dla Amelki Gajęckiej

To był trzynasty kolorowy koncert charytatywny w Zespole Szkół Informatycznych. Tym razem uczniowie, nauczyciele zagrali i zaśpiewali dla małej Amelki. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę nerek, która doprowadziła do ich usunięcia. Jedynym ratunkiem dla Amelki jest przeszczep.  Codzienna rehabilitacja i leczenie są bardzo drogie, liczy się każda pomoc.

Znów stanęli na scenie, by zagrać i zaśpiewać z sercem. To już trzynasty kolorowy koncert charytatywny w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach. Tym razem uczniowie i nauczyciele zbierają pieniądze na walkę o zdrowie i życie małej Amelki.

- Dzieci dla których gramy przychodzą do nas same, przychodzą jak z nieba, nagle ktoś potrzebuje pomocy, Pani Terenia, która pracuje w naszej szkole, powiedziała, że zna Amelkę i czy nie możemy jej pomóc – mówi Marlena Tamborska, nauczycielka ZSI.

Z pomocą ruszyli od razu. Najpierw świąteczna loteria, teraz kolorowy koncert w kratkę. Amelka cierpi na rzadką chorobę nerek, wrodzony zespół nerczycowy typu fińskiego, zdarza się raz na milion urodzeń.

- U nas nikt nie miał kłopotu z nerkami w naszej rodzinie nie ma też tak chorego dziecka więc dla nas to był szok – mówi Paulina Gajęcka, mama Amelki.

Choroba objawia się  dużą utratą białka z organizmu, co opóźnia prawidłowy rozwój dziecka. Dziewczynka pierwsze miesiące życia spędziła w szpitalu, musiała mieć usunięte obie nerki. Teraz Amelka skazana jest na codzienne, trzynastogodzinne  dializowanie. Jedynym dla niej ratunkiem jest przeszczep.

- Cieszę się bardzo, że moja córka jest, że jesteśmy razem, że każdego dnia daje nam tyle radości, że się rozwija, rehabilitacja daje efekty i to jest dla nas bardzo ważne – mówi Paulina Gajęcka, mama Amelki.

Leczenie w Warszawie, żywienie pozajelitowe, specjalna dieta i rehabilitacja sporo kosztują, nawet cztery tysiące złotych miesięcznie, dlatego potrzebna jest każda pomoc. Uczniowie i nauczyciele informatyka nie zawiedli. - Dziękuje wam bardzo - mówi mama Amelki. Ci młodzi ludzie wiedzą, że dobro powraca.

- Dlatego warto pomagać i cieszy serce gdy widzi się mamę Amelki i wiemy, że mogliśmy pomóc – mówi Mateusz Borowiecki, uczeń ZSI.

Nauczyciele też dali z siebie wszystko, pokazali uczniom co w życiu jest ważne - Mogą nas zobaczyć w innych rolach nie tylko przy tablicy, pomagamy i to jest najważniejsze – mówi Tomasz Kozieł, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych.

Małej Amelce może pomóc każdy z nas. Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Możemy przekazać jej 1 procent naszego podatku lub wpłacić dowolną sumę na konto.

Aby przekazać 1 procent podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu „Informacje uzupełniające” - 30567 GAJĘCKA AMELIA.

Wpłaty należy kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ALIOR Bank S.A. Numer konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 30567 GAJĘCKA AMELIA - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •