reklama

reklama

/>

PO chce znieść zakaz handlu w niedzielę i święta. Powstał projekt ustawy

PO chce znieść zakaz handlu w niedzielę i święta. Powstał projekt ustawy

Za nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Tymczasem Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie projektu ustawy uchylającej te ograniczenia. Zdaniem opozycji nowe przepisy Prawa i Sprawiedliwości zabierają Polakom prawo do wyboru i mogą spowodować falę zwolnień w handlu w produkcji.

Platforma Obywatelska chce znieść zakaz handlu w niedzielę i przedstawia swój projekt ustawy, który przywraca możliwość robienia zakupów w święta i w niedzielę.

- Trochę dziwimy się tej ustawie PiS, bo to nie jest wola wyborców czy jakaś ich obietnica polityczna złożona w kampanii wyborczej, to jedynie spłacenie długu wobec Solidarności – mówił Artur Gierada szef świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.

Podczas sobotniej konferencji szef partii w regionie poseł Artur Gierada, podkreślał, że obecne przepisy zostały wprowadzone bez odpowiednich konsultacji i bez podliczenia kosztów społecznych i gospodarczych.

- Ta ustawa oznacza mniejszą konsumpcję, a to z kolei prowadzić będzie do zmniejszenia produkcji i wpływów do budżetu, ale przede wszystkim dużo osób może stracić pracę – dodał Artur Gierada.

Zdaniem polityków opozycji w wyniku zakazu handlu w niedzielę i w święta, pracę może stracić nawet 85 tysięcy osób. Ta ustawa to kolejny krok do ograniczania naszej wolności i wprowadza podział na równych i równiejszych - mówiła posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

- Prawo i Sprawiedliwość próbuje wpływać na mentalność, próbuje meblować życie Polaków, szczególnie kobiet, bo to one stracą najbardziej, ponieważ będą musiały pracować do późnych godzin nocnych w soboty i być może zaczynać prace tuz po północy w niedzielę – mówiła Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka PO.

Platforma Obywatelska zapowiada, że w tym tygodniu wniesie do marszałka Sejmu swój projekt ustawy uchylającej ograniczenia handlu w niedziele i święta.  Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu tego roku handel dozwolony jest w dwie niedziele  - pierwszą i ostatnią. Od przyszłego roku tylko w jedną niedzielę w miesiącu będzie można robić zakupy, a od 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywać we wszystkie niedziele w roku, z wyjątkiem siedmiu.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •