reklama

reklama

/>

Radni za przeniesieniem "Informatyka" na ul. Warszawską, ale rodzice chcą dalej walczyć

Radni za przeniesieniem ZSI na ul. Warszawską, ale rodzice chcą dalej walczyć

Kieleccy radni za przeniesieniem Zespołu Szkół Informatycznych na ul. Warszawską. W czwartek podjęto uchwałę intencyjną w tej sprawie. Rodzice uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mają jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Przez ostatnie tygodnie, rodzice dzieci, które uczą się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a także sami uczniowie, sprzeciwiali się przeniesieniu do budynku przy ul. Warszawskiej Zespołu Szkół Informatycznych. Uczniowie o najlżejszym stopniu niepełnosprawności mieliby trafić do klas integracyjnych właśnie z młodzieżą ZSI. Te z wyższym stopniem będą mogły wybrać spośród trzech dostępnych opcji.

- To nie jest już wariant B, ale raczej wariant D - mówił wiceprezydent Sygut.

Rodzice najbardziej obawiają się włączenia młodzieży niepełnosprawnej do klas "Informatyka". Jak uważa prezydent Sygut, ich strach jest bezzasadny. Przekonuje również, że złe zachowania, wobec uczniów niepełnosprawnych zdarzają się rzadziej, niż między zdrowymi dziećmi.

Przed kilkoma dniami doszło do spotkania rodziców z prezydentem Lubawskim. Podczas niego zadeklarowano, że do głosu zostanie dopuszczona również opinia poradni psychologicznej.

Ostatecznie za podjęciem uchwały ws. przeniesienia Zespołu Szkół Informatycznych zagłosowało 16 radnych, 5 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Sprawa powróci z pewnością na marcowej sesji Rady Miasta. Wtedy ma być już gotowa opinia poradni psychologicznej.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •