reklama

/>

Starostowie przeciw oskarżeniom o nieefektywne wykorzystywanie funduszy unijnych

Starostowie przeciw oskarżeniom o nieefektywne wykorzystywanie funduszy unijnych

„Podawanie nieprawdy jest niegodne uczciwego człowieka” czytamy w stanowisku Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego w sprawie wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości na temat wydatkowania funduszy unijnych przez zarząd regionu

„Niektórzy działacze PiS stosują metodę propagandy, zgodnie z którą wielokrotnie powtarzana nieprawda staje się prawdą” - czytamy w oficjalnym stanowisku Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego do mieszkańców regionu. Cytat dotyczy wypowiedzi poseł Anny Krupki na temat, jej zdaniem, nieefektywnego wykorzystywania w regionie unijnych funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pani Poseł słowa te kierowała do Marszałka Adama Jarubasa i zarządu województwa.

„Apeluję do pana - W budżecie uwzględnione są pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Szkoda tylko, że te pieniądze są tak słabo wykorzystywane. Ten program jest jednym z najważniejszych źródeł finansowania inwestycji w regionie. Pan marszałek Jarubas i zarząd województwa mają zadziwiające problemy z ich wydatkowaniem. Świętokrzyskie jest jednym z województw, które najgorzej wydaje te pieniądze unijne." - mówiła Anna Krupka poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego starostowie przyjęli wspólne stanowisko, w którym sprzeciwiają się takim oskarżeniom.
Za pieniądze z Unii Europejskiej wyremontowano drogi i obwodnice, poczyniono ogromne inwestycje w oświacie, w rozwój nowoczesnych technologii informatycznych, modernizowano szkoły, otwierano przedszkola, żłobki, znaczące środki przekazano również na pomoc społeczną – wylicza Michał Godowski, starosta kielecki.

 Poseł Krupka zarzucała marszałkowi że region świętokrzyski zajmuje ostatnie miejsce w Polsce pod względem ilości zawartych umów na wydatkowanie pieniędzy unijnych. W tym kontekście poseł pytała też - „skąd wziął się wynalazek i komu służą” pre-umowy, skoro nie są uznawane przez komisje europejską.

"Pyta pani o pre-umowy, skąd się wzięły? To pewnie jakieś złowrogie układy, elity, które będą korzystały na tych wielkich kontraktach, prawda? A preu-mowy wymyśli przecież świętej pamięci Przemysław Gosiewski. Wtedy wartość pre-umów dwukrotnie przekraczała wartość posiadanych pieniędzy. Różnica jest taka, ze my podpisujemy tyle pre-umów, ile mamy pieniędzy" - odpowiada  marszałek Adam Jarubas.

Za stanowiskiem Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego krytykującym wypowiedzi posłanki Krupy głosowało 10 starostów, jeden był przeciw. O tym kto z tym oficjalnym pismem się nie zgodzi, przewodniczący powiatów nie chciał zdradzić.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •