reklama

reklama

/>

Przedszkole Samorządowe nr 28 oddane do użytku po termomodernizacji

Przedszkole Samorządowe nr 28 oddane do użytku po termomodernizacji

Nowoczesny wystrój wnętrz, nowe instalacje, okna, drzwi. Przedszkole Samorządowe przy ulicy Różanej w Kielcach oddane do użytku po termomodernizacji.  To była totalna przebudowa mówią urzędnicy. Prace trwały pół roku i kosztowały prawie trzy miliony złotych.

Zmiany na zewnątrz i w środku.   W Przedszkolu Samorządowym numer 28 przy ulicy Różanej w Kielcach przeprowadzono gruntowny remont. Od fundamentów po dach.

- Wszystkie prace zostały przeprowadzone razem z wykończeniem i elewacją, podjazdami, teraz przedszkole spełnia standardy europejskie –  mówi Agata Barwinek, dyr. Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach.

Budynek został ocieplony, wymieniono też wszystkie instalacje. Przebudowano i odmalowano ściany,  klatka schodowa została dostosowana do obowiązujących przepisów przeciw pożarowych, wymieniono okna i drzwi.  W placówce powstało też nowoczesne zaplecze żywieniowe. Nowy wystrój szatni, korytarzy i sal najbardziej cieszy najmłodszych.

To było trudne pół roku – mówią wychowawcy. W czasie trwania remontu dzieci przebywały w innych placówkach w mieście, teraz praca z nimi jest przyjemnością - dodają.

- Mamy nowe pomoce dydaktyczne dzieci czuja się świetnie, my również, także nie chce się stad wychodzić, jest pięknie – mówi  Anita Sosnowska, wychowawczyni.

W budynku zamontowano też energooszczędne oświetlenie i instalacje fotowoltaiczną.  Wszystkie prace kosztowały dwa miliony 700 tysięcy złotych.  Miasto na tę inwestycję otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

- Dzięki tym środkom bardzo wiele rzeczy udaje się zrobić nie tylko w oświacie i doceniamy to w pełni – mówi Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc.

Do przedszkola przy ulicy Różanej w Kielcach uczęszcza 130 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •