reklama

reklama

/>

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze prace dyplomowe na PŚK

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze prace dyplomowe na PŚK

Wiedza nie odkładana na półki, a wykorzystywana przez gospodarkę... Najlepsi autorzy prac dyplomowych z Politechniki Świętokrzyskiej zostali nagrodzeni.

Informatyka, transport i logistyka, budownictwo czy inżynieria produkcji. Kilkudziesięciu absolwentów właśnie tych kierunków zostało w środę docenionych przez Politechnikę Świętokrzyską i Kielecki Park Technologiczny w tegorocznej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe.

- Ogromne zainteresowaniew tym konkursie, 72 prace. Liczymy na to, że w przyszłości ta wiedza, która została tam opisana będzie wykorzystana w praktyce przez przemysł. - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego

Laureatów wybierali zaproszeni przedsiębiorcy z regionu. Na ocenę wpływ miał nie tylko sam temat, podejście do niego, ale również możliwość zastosowania proponowanych rozwiązań. Wśród najlepszych prac, znalazła się ta dotycząca wydruku części ciała w 3D.

- Było to bardzo ciekawe jako sam temat, natomiast bardzo praktycznie przeprowadzone. Ta Pani rzeczywiście stworzyła kość obojczyka. Chcielibyśmy zobaczyć, jak tacy studenci radzą sobie w praktyce. Wdrażają i zastosują swoje pomysły w pracy. - tłumaczy Przemysław Lipina z firmy PerfectDoor

Nagrodzeni nie kryli radości z wyróżnienia. Wielu z nich chciałoby, żeby praca, którą wykonali przygotowując pracę dyplomową, zaprocentowała później w życiu zawodowym.

- Bardzo bym chciała żeby dzisiejsza moja wygrana miała odbicie w tym, że znajdę super pracę, taką jaką bym chciała. Już tutaj wygrana otwiera mi pewną drogę do kariery. - mówi Patrycja Kopeć, studentka Politechniki Świętokrzyskiej

Laureaci otrzymali nie tylko nagrody pieniężne czy rzeczowe. Najlepszych wyróżniono również poprzez zaproszenia do odbycia stażów w świętokrzyskich firmach.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •