reklama

reklama

/>

Rutkowski w sprawie Marka S.

Rutkowski w sprawie Marka S.

Detektyw Krzysztof Rutkowski zajął się sprawą kielczanina Marka S. oskarżonego o podwójne zabójstwo na osiedlu KSM. Sprawa miała miejsce dwa i pół roku temu. W bloku przy ulicy Pomorskiej znaleziono dwa ciała 30 - letniej kobiety Anny N i jej męża 53 - letniego Andrzeja R. Wynajęty przez rodzinę Rutkowski podczas środowej konferencji prasowej przedstawił wątpliwości co do dowodów i świadków w procesie.

Postępowanie dowodowe w sprawie toczy się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Aktualnie skład sędziowski czeka na opinię biegłych w sprawie znalezionych na miejscu zdarzenia i należących do oskarżonego trzech kropli krwi. Zdaniem obrońców ślady te nie powstały w dniu morderstwa lecz w momencie kiedy Marek S. skaleczył się kiedy naprawiał ofiarom sedes w łazience. Biegli mają sprawdzić czy rzeczywiście krew zakrzepła na kilka dni przed makabrycznym zajściem - informuje sędzia Jan Klocek – rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Tymczasem według detektywa Rutkowskiego wątpliwości w sprawie rodzą się już na etapie zabezpieczania materiałów dowodowych. Prokuratura w Kielcach jako motyw podwójnego zabójstwa w sprawie wskazuje dwustutysięczny dług jaki Marek S. miał wobec ofiar. Rodzina oskarżonego w tę wersję wydarzeń jednak nie wierzy.

Opinia biegłych w sprawie kropli krwi znalezionych na bucie ofiary i na dywanie w miejscu zdarzenia, będzie gotowa pod koniec grudnia, oznacza to prawdopodobnie, że kolejny termin rozprawy zostanie wyznaczony po nowym roku. Oskarżony Marek S. od kwietnia 2015 roku, przebywa w areszcie.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •