reklama

reklama

/>

Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza

Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza

Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji było kilka, ale żadna z nich nie doszła do skutku. Stąd decyzja zarządu województwa i miasta Kielce o wspólnej sprzedaży nieruchomości.

Odkąd w 2015 roku szpitalik dziecięcy przeprowadził się do nowej siedziby, na Czarnowie, dawne budynki przy ul. Langiewicza stały puste. Co prawda przed rokiem mówiło się o możliwości utworzenia tam Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Miał tam przeprowadzić się również Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Z tych planów nic jednak nie będzie, ponieważ zarząd województwa przygotowuje się do sprzedaży nieruchomości.

- Dziś radni wyrazili zgodę na sprzedaż tej nieruchomości w drodze przetargu - tłumaczy Arkadiusz Bąk, przewodniczący sejmiku.

Na poniedziałkowej sesji radni podjęli uchwałę ws. przekazania jej części, w ramach darowizny, miastu Kielce, a także wyrazili zgodę na sprzedaż, w drodze przetargu, tych części, które należą do samorządu województwa.

Zalążek szpitalika dziecięcego powstał przy dzisiejszej ul. Langiewicza zaraz po I wojnie światowej. Wówczas w sprawę zaangażował się patron lecznicy, Władysław Buszkowski. W akcie notarialnym znajdował się ponoć jednak zapis, że ma być tam prowadzona działalność medyczna.

Na terenie byłego szpitalika dziecięcego powstanie prawdopodobnie osiedle mieszkaniowe. Tak bowiem zakłada plan zagospodarowania przestrzennego.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •