Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Umowę na dofinansowanie inwestycji wartych prawie 88 milionów złotych podpisały Wodociągi Kieleckie

Umowę na dofinansowanie inwestycji wartych prawie 88 milionów złotych podpisały Wodociągi Kieleckie

Dzięki funduszom unijnym skanalizowana zostanie północna część gminy Masłów, zmodernizowana sieć w Kielcach i Sitkówce-Nowinach oraz zakupione nowe urządzenia dla oczyszczalni w Sitkówce.

W czwartek 9 listopada prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na realizację IV projektu unijnego „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Umowa przewiduje realizację inwestycji, których całkowity koszt wyniesie 87 mln 743 tys. 647 zł (brutto) na terenie Kielc oraz gmin Masłów i Sitkówka-Nowiny. Dofinansowanie z UE wyniesie 44 mln 221 tys. 407 zł. Dostęp do nowej kanalizacji uzyskają budynki zamieszkałe przez 2209 osób.

Umowa przewiduje budowę systemu kanalizacji sanitarnej na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny o długości 38,9 km, budowę sieci wodociągowej na terenie gminy Masłów długości 2,7 km, przebudowę sieci wodociągowej w gminach Kielce, Sitkówka-Nowiny długości 11,2 km, renowację kanałów sanitarnych w gminie Kielce długości 3,5 km. Oczyszczalnia Ścieków „Sitkówka” dostanie zmodernizowane piaskowniki i nowy generator biogazowy, który wykorzystuje gazy powstające podczas oczyszczania ścieków i produkuje „zieloną” energię cieplną i elektryczną. Wodociągi kupią również nowoczesne pojazdy - do przewozu uwodnionego osadu i do czyszczenia kanalizacji.

– Jest to kolejna inwestycja unijna realizowana przez Wodociągi Kieleckie. Robimy wszystko, aby jak najefektywniej wykorzystać dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo obecna perspektywa finansowa jest prawdopodobnie ostatnią tak dużą szansą dla Polski i dla branży wodociągowej – komentuje prezes Henryk Milcarz.

źródło: Wodociągi Kieleckie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •