Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Młodej 4 w Kielcach

Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Młodej 4 w Kielcach

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że prawdopodobnie w lokalu doszło do wybuchu butli gazowej. Po poniedziałkowej tragedii wraca pytanie o dalsze losy tego budynku socjalnego. Wiadomo, że mieszkańcy zostaną wykwaterowani, a blok zostanie wyburzony – ale to może nastąpić dopiero za kilka lat.

Była godzina trzecia nad ranem gdy w mieszkaniu na szóstym piętrze  bloku przy ulicy Młodej 4 wybuchł pożar.

- Przyleciał do mnie sąsiad, bo on brał wodę i on tam lał i słychać jeszcze było jak wołał ratunku, ratujcie mnie – relacjonuje Helena Mojecka, sąsiadka.

Niestety na ratunek było za późno. W pożarze zginęły dwie osoby. Jak twierdzą sąsiedzi jedną z ofiar był wynajmujący mieszkanie mężczyzna, druga ofiara to prawdopodobnie kobieta.   

- Sam mieszkał, czasami jakaś dziewczyna do niego przychodziła może raz w miesiącu, starszy był, emeryturę w tym roku dostał – relacjonuje jeden z sąsiadów.

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

- Proszę Pani huk to by okropny słychać – dodaje Helena Mojecka.

Pracownicy  nadzoru budowlanego nie stwierdzili zagrożenia dla innych mieszkańców.  Biegli z zakresu pożarnictwa i medycyny sądowej pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny tragedii.

- Wstępnie możemy powiedzieć, że źródło pożaru pochodziło od środka, najprawdopodobniej doszło do zapalenia się turystycznej butli gazowej, natomiast wszystkie odpowiedzi na temat tego zdarzenia będziemy znali dopiero po zakończeniu śledztwa – mówi st. sierż. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W budynku obowiązuje zakaz korzystania z butli gazowych. Po poniedziałkowej tragedii wraca pytanie o dalsze losy budynku socjalnego przy ulicy Młodej 4. Nieczynne windy, zdewastowane i brudne klatki schodowe. Trudno się tu mieszka z niektórymi sąsiadami przyznaje pan Krzysztof.

- Tu są fajne rodziny, tu są dzieci, ale na innych piętrach to o matko lepiej nie mówić, ja tam nie wchodzę – mówi Pan Krzysztof.

W zeszłym roku władze miasta zadeklarowały, że mieszkańcy bloku socjalnego  zostaną wykwaterowani, a budynek zostanie wyburzony – ale to może nastąpić dopiero za kilka lat. W mieście brakuje lokali, do których mogłyby trafić osoby z Młodej 4. W przyszłym roku ruszy budowa 78 mieszkań na nowym osiedlu socjalnym Jeziorany.

- Nie wszyscy mieszkańcy z Młodej tam trafią, będą to działania polegające na rozlokowaniu tych mieszkańców, aby nie trafili w jedno miejsce, żeby nie przenosić zagrożenia z jednego miejsca w drugie – mówi Krzysztof Miernik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków.

W bloku przy ulicy Młodej 4 jest 157 mieszkań, do tej pory wykwaterowano lokatorów z 46 w pozostałych mieszka ponad 180 osób.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •