Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Uświadamianiem i profilaktyką będą walczyć z cukrzycą

Uświadamianiem i profilaktyką będą walczyć z cukrzycą

Cukrzyca to jedna z najpoważniejszych i najgroźniejszych obecnie chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może doprowadzić do trwałego uszkodzenia organizmu, a nawet śmierci. W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Walki z Cukrzycą, zainaugurowano w Kielcach akcję, która ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców regionu, właśnie nt. tej choroby.

Co 10 sekund, na całym świecie, ktoś zapada na tę chorobę. W Polsce chorować na nią może ok. 3 mln osób, z czego blisko połowa nawet o tym nie wie. Światowa Organizacja Zdrowia zakwalifikowała ją jako jedną z najbardziej poważnych chorób cywilizacyjnych. Dziś z powodu cukrzycy, bo o niej mowa, ludzie rzadko już umierają.

Tylko w Polsce na leczenie cukrzycy wydaje się rocznie ponad 1 mld 250 mln zł.

- Tak dużych środków, nie wydaje się na żadną inną chorobę w naszym kraju - przekonuje Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia.

14 listopada obchodzimy Dzień Walki z Cukrzycą. Nieprzypadkowo więc, w jego przeddzień ruszyła kampania „Razem koordynujmy cukrzycę”. Jej celem jest propagowanie programów zdrowotnych, które pomogą wpłynąć na zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności chorych.

W ramach kampanii, organizowane będą również warsztaty edukacyjne dla pacjentów. Z mieszkańcami regionu spotykać będą się lekarze diabetolodzy i edukatorzy diabetologiczni.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •