Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA. Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe

/>

Więcej patroli na drogach i zero tolerancji dla pijanych kierowców

Więcej patroli na drogach i zero tolerancji dla pijanych kierowców. Świętokrzyska policja rozpoczęła akcję „Listopadowy weekend”.

Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców.  W piątek świętokrzyscy policjanci rozpoczęli akcję „Listopadowy weekend”. Na drogach pojawi się więcej partoli. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, skontrolują też ich trzeźwość.

Ponadto będą sprawdzać, czy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Wcześniej robi się ciemno, a warunki na drogach pogarszają się z każdym dniem, dlatego policjanci apelują o ostrożność. 

- Zwracać uwagę na to co robimy za kierownicą, przede wszystkim nie spieszmy się jeżeli planujemy dłuższą podróż to co jakiś czas róbmy przerwy, dbajmy też o bezpieczeństwo pieszych – mówi asp. Mariusz Bednarski z zespołu prasowego KWP.

Do pieszych też skierowany jest apel o noszenie elementów odblaskowych po zmroku. To zwiększa bezpieczeństwo. Kierowca widzi taką osobę już z odległości 150 metrów.

- Wyobraźmy sobie jeżeli taki pieszy nie posiada takiego elementu odblaskowego może być zauważony przez kierowcę dopiero z odległości 20, 30 metrów wtedy może być za późno na reakcję - mówi asp. Mariusz Bednarski z zespołu prasowego KWP.

W ubiegłym roku podczas czterodniowej akcji „Listopadowy weekend” na świętokrzyskich drogach doszło do pięciu wypadków, w których rannych zostało 8 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 58 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja policji potrwa do północy w niedzielę.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •