reklama

reklama

/>

Więcej patroli na drogach i zero tolerancji dla pijanych kierowców

Więcej patroli na drogach i zero tolerancji dla pijanych kierowców. Świętokrzyska policja rozpoczęła akcję „Listopadowy weekend”.

Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców.  W piątek świętokrzyscy policjanci rozpoczęli akcję „Listopadowy weekend”. Na drogach pojawi się więcej partoli. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, skontrolują też ich trzeźwość.

Ponadto będą sprawdzać, czy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Wcześniej robi się ciemno, a warunki na drogach pogarszają się z każdym dniem, dlatego policjanci apelują o ostrożność. 

- Zwracać uwagę na to co robimy za kierownicą, przede wszystkim nie spieszmy się jeżeli planujemy dłuższą podróż to co jakiś czas róbmy przerwy, dbajmy też o bezpieczeństwo pieszych – mówi asp. Mariusz Bednarski z zespołu prasowego KWP.

Do pieszych też skierowany jest apel o noszenie elementów odblaskowych po zmroku. To zwiększa bezpieczeństwo. Kierowca widzi taką osobę już z odległości 150 metrów.

- Wyobraźmy sobie jeżeli taki pieszy nie posiada takiego elementu odblaskowego może być zauważony przez kierowcę dopiero z odległości 20, 30 metrów wtedy może być za późno na reakcję - mówi asp. Mariusz Bednarski z zespołu prasowego KWP.

W ubiegłym roku podczas czterodniowej akcji „Listopadowy weekend” na świętokrzyskich drogach doszło do pięciu wypadków, w których rannych zostało 8 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 58 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja policji potrwa do północy w niedzielę.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •