Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA. Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe

/>

Wkrótce ruszy budowa osiedla Mieszkanie Plus w Kielcach

Wkrótce ruszy budowa osiedla Mieszkanie Plus w Kielcach

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy bloków w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Pięć bloków ma powstać przy ul. Lecha w Kielcach. W piątek podpisany został list intencyjni pomiędzy ratuszem i Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Kielce jako jedno z pierwszych miast w naszym kraju, może rozpocząć realizację programu Mieszkanie Plus. Już wkrótce na terenie przy ul. Lecha, powstanie nowoczesne osiedle. W piątek podpisano list intencyjny w tej sprawie, pomiędzy ratuszem i Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Lokalizację wybrano we współpracy z działaczami grupy Nowy Czarnów. Miasto, jako wkład własny w tę inwestycję, wniosło właśnie działkę o powierzchni 13 tys. m2. Powstanie tam pięć budynków oraz cała infrastruktura osiedlowa.

- Całość liczyć będzie 155 mieszkań, 2-4 pokojowych, o powierzchni od 38 do 64m2 - mówi Agata Kalita, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa UM Kielce.

Z programu Mieszkanie Plus będą mogły skorzystać, w pierwszej kolejności, osoby, które nie mogą wziąć kredytu na zasadach rynkowych. Będą oni płacić comiesięczny czynsz. Inicjatorzy nie wykluczają możliwości późniejszego wykupu lokalu. W Kielcach na budowę przeznaczonych zostanie 30 mln zł ze środków Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Podobne listy intencyjne podpisano ostatnio również w Krakowie i Łomży.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •