Rozmawiali o świętokrzyskim rynku pracy: Jaka jest kondycja świętokrzyskich firm? Jakie są ich potrzeby? Czego oczekują przedsiębiorcy z naszego regionu? Był pijany i próbował uciekać: Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał Jak zabezpieczyć urządzenia wodociągowe przed zimą?: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego: Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego obradował tym razem w Starachowicach. Mówiono m.in. o likwidacji Regionalnej Dyrekcji Jerzy Suliga na Konwencie starostów w Starachowicach: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Nie ukrywam, będę się ubiegał o fotel burmistrza: Choć w poprzednich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, to nie ukrywa, że jest „Być tam, gdzie wszystkim wystarczy miłości”. Przeżyjmy to jeszcze raz: Zakończyła się jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych 27 artystów w jednym miejscu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kużnica oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd zapraszają na wernisaż wystawy „SPA. Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu

/>

Wiadomości

Był pijany i próbował uciekać

Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał na teren jednej z posesji, która była otwarta. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i próbę uniknięcia kontroli grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Stypendia dla studentów z Winnicy

Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało 155 osób, w tym 77 które pieniądze pobierało także w poprzednich latach. Stypendia wypłacane będą przez okres 9 miesięcy nauki.

Czytaj dalej...

Stypendia dla studentów z Kartą Polaka

50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Województwa w ramach III edycji programu pomocy stypendialnej dla Polaków oraz osób polskiego pochodzenia ze Wschodu – w środę taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...

W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...

Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy dwutlenek węgla. W normalnych warunkach jest on nieszkodliwy. Problemy zaczynają się gdy jego stężenie wzrasta do niebezpiecznego poziomu. Nadmiar dwutlenku węgla jest szkodliwy nie tylko dla naszego zdrowia, ale i środowiska. Pogłębia m.in. efekt cieplarniany.

Czytaj dalej...

W piątek debata o dworcu PKP

Już w najbliższy piątek odbędzie się pierwsza debata nt. modernizacji kieleckiego dworca PKP. Organizuje ją stowarzyszenie Homo Politicus. Do udziału zaproszono architektów oraz entuzjastów transportu publicznego z całego kraju.

Czytaj dalej...

Bezdomni podczas mrozów - potrzebna jest czujność mieszkańców

Sześć ośrodków na terenie Kielc świadczy pomoc dla osób bezdomnych. Niektóre dają możliwość spędzenia nocy w cieple inne dłuższego zakwaterowania i wyżywienia. W czasie mrozów każda z tych placówek przeżywa oblężenie, a bezdomni poszukują miejsca w altanach czy opuszczonych budynkach. To zagraża ich życiu, dlatego jak co roku ponawiamy apel o czujność i zgłaszanie takich przypadków odpowiednim służbom.

Czytaj dalej...

Kielce stolicą polskiego dokumentu. NURT 2017 rozpoczęty

Najlepsze filmy i najlepsi reżyserzy. W Kieleckim Centrum Kultury rozpoczął się 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT.  W tym roku na przegląd wpłynęło 181 filmów - to rekord.  Ostatecznie komisja selekcyjna wybrała 41 obrazów. Te będzie można zobaczyć na dziewięciu pokazach tematycznych od wtorku do czwartku.  W tym roku NURT jest bardzo społeczny, pełen ciepłych historii, które pomagają odkryć w człowieku to co najlepsze.

Czytaj dalej...

Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!

W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w kulTUrze”. Założeniem akcji było wspieranie i animowanie przestrzeni włączając do działania mieszkańców i grupy nieformalne. Wsparcie otrzymały 3 inicjatywy: „Młodzieżowy kolorowy Pińczów”, „Pociąg do wierszy” oraz „Świetlica – nasza aktywna strefa działania” - informuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Czytaj dalej...

Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS

„Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka dni temu, posłowie tego klubu złożyli swój projekt zmian w ordynacji wyborczej, sprzeciwiając się tym samym propozycjom Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj dalej...

Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa

Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza pracą zawodową. Klubu Motocyklowy Brave Dogs Chapter Pińczów w swojej działalności nie zapomina o tych którzy potrzebują wsparcia. Aktualnie organizują zbiórkę rzeczy potrzebnych wychowankom placówki opiekuńczo-wychowawczej w Winiarach - mówi Tomasz Puchała, prezes Klubu Motocyklowego Brave Dogs Polska Chapter Pińczów.

Czytaj dalej...

Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju

Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Ośrodkiem Sportu, dzięki temu uczniowie "Budowlanki" doczekają się własnego zaplecza sportowego.
W piątek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, starosta powiatu buskiego i władze szkoły dokonali oficjalnego wmurowania kamienia węgielnego.

Czytaj dalej...

Pasowanie na przedszkolaka

17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła się uroczystość z okazji  "Pasowania na Przedszkolaka", na którą przybyli szczególni goście: rodzice oraz  burmistrz Grzegorz Dziubek.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •