reklama

reklama

/>

Wiadomości

Co w Kinie? - wydanie z dnia 21.06.2018

Co nowego w tym tygodniu na wielkim ekranie? Zobaczcie - „Co w Kinie?”, zaczynamy! Multikino od piątku, 22 czerwca zaprasza na 3 pokazy premierowe. Mroczne i mrożące krew w żyłach „Dziedzictwo: Hereditary”. Niebezpiecznie piękne kobiety w „Ocean's 8”. Moc magii i przygód, animacja dla całej rodziny „Uprowadzona księżniczka”.

Czytaj dalej...

Kreatywni Liderzy „Konarskiego”

Uczniowie  klasy trzeciej kształcącej w zawodzie technik informatyk Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie wzięli udział w finale konkursu Kreatywni Liderzy, który realizowany był w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła - Nowoczesny Region”.

Czytaj dalej...

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Kielecka Brygada Piechoty"

Ruszyły zdjęcia do filmu „Kielecka Brygada Piechoty”. Tym razem  Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła” przybliży losy mniej znanych dowódców partyzanckich i żołnierzy Armii Krajowej z regionu świętokrzyskiego.


Wzgórze Zamkowe i Pałacyk Tomasza Zielińskiego. Padł pierwszy klaps na planie filmu „Kielecka Brygada Piechoty”. To będzie historia o mniej znanych, a często zapomnianych dowódcach i żołnierzach Armii Krajowej i  Narodowych Sił Zbrojnych – podkreśla Dionizy Krawczyński, prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Jodła”, a zarazem scenarzysta i reżyser nowego obrazu.

Główną osią filmu będzie droga do zjednoczenia Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Nie ma tu jednego bohatera jak w przypadku poprzedniej produkcji filmowej stowarzyszenia „Wilk”. Tym razem chodzi o pokazanie walki o niepodległość różnych ludzi. Kielecka Brygada Piechoty grupowała różne oddziały partyzanckie pod dowództwem zależnym od AK, w sumie było to około 600 osób.

W pracę nad filmem zaangażowanych jest ponad 80 osób. Zdjęcia powstawać będą w Kielcach, a także w Skansenie w Tokarni, Chęcinach, Piekoszowie, Małogoszczu i lasach w okolicach Szewc. Głównym założeniem filmu jest zainteresowanie historią młodych ludzi.

Produkcja powstaje przy wsparciu Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Zdjęcia na planie filmu „Kielecka Brygada Piechoty” potrwają do sierpnia, premiera zaplanowana jest na 30 września podczas wojewódzkich obchodów 79. rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego.

Czytaj dalej...

Zabawa pod gwiazdami podczas Święta Wody

Zamienimy Plac Artystów w wielką salę balową – to pomysł Wodociągów Kieleckich na tegoroczne Święto Wody, które jak co roku towarzyszy Świętu Kielc. Zanim zacznie się potańcówka, na kielczan czeka wiele atrakcji, m.in. występ Krzysztofa Respondka, koncert Top One oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Czytaj dalej...

Służby mundurowe i ratownicy przypominali dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji

Pokazy strażackie i musztra, tresura psów straży miejskiej oraz konkursy z nagrodami. Tradycyjnie przed wakacjami Urząd Miasta Kielce, służby mundurowe i ratownicy przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W festynie edukacyjnym przy stadionie Korony uczestniczyło 500 uczniów.


„Z nami bezpiecznie i ekologicznie ”, pod takim hasłem przy stadionie Korony odbył się festyn edukacyjny dla uczniów. Służby mundurowe przygotowały dla najmłodszych wiele atrakcji. Pod czujnym okiem strażaków wielu chciało spróbować swoich sił i zbudować piramidę.  Straż graniczna przypominała o zasadach i potrzebnych dokumentach do przekraczania granicy. O bezpieczeństwie na drogach i  swojej służbie  opowiadali policjanci. Można było też zajrzeć do wnętrza karetki i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

- Dzieci są bardzo dobrze zorientowane, świetnie wiedzą ile trzeba zrobić uciśnięć ile wdechów, myślę, że lepiej od niektórych dorosłych – powiedział Dariusz Karczewski, ratownik.

Tradycyjnie przed wakacjami Urząd Miasta Kielce, służby mundurowe i ratownicy poprzez zabawę przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

- Chciałby, żeby te dzieci wróciły z wakacji bez żadnego uszczerbku, ale aby tak się stało musimy mówić o zagrożeniach, to obowiązek nas dorosłych - powiedział Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze  straż graniczna przygotowali dla uczniów wiele konkursów z nagrodami. Podobne imprezy służące poprawie bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji odbywają się również w innych miastach regionu. W festynie edukacyjnym przy stadionie Korony uczestniczyło 500 uczniów.

Czytaj dalej...

Budowa S7 opóźniona. Będą kary dla wykonawcy?

Wiele wskazuje na to, że dopiero pod koniec roku zostanie oddany do użytku odcinek ekspresowej siódemki, od Chęcin do Jędrzejowa. W poniedziałek minął termin ukończenia inwestycji, ale wykonawcy pozostało jeszcze dużo pracy. Niewykluczone, że polsko-włoskie konsorcjum Sallini będzie zmuszone zapłacić kary.

Czytaj dalej...

Młodzi strażacy z Zakrzowa mistrzami województwa

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Na rozegranych w Sędziszowie zawodach strażackich Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Zakrzowa w gminie Oksa okazała się bezkonkurencyjna. Młodzi strażacy zostali mistrzami województwa świętokrzyskiego i będą reprezentować nasz region na Mistrzostwach Polski.

Czytaj dalej...

Motoserce 2018 r.

Włoszczowscy policjanci wzięli udział w zorganizowanej na terenie Powiatowego Centrum Kulturalno – Rekreacyjnym we Włoszczowie akcji honorowego oddawania krwi pn. „MOTOSERCE 2018”. Funkcjonariusze m.in. zabezpieczyli przejazd motocykli, promowali bezpieczeństwo nad wodą oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czytaj dalej...

Festiwal „Alleluja czyli Happy Day” wraca do Kielc w nowej formule

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja Happy Day” powraca do Kielc. Pod koniec lipca po raz trzeci zaprezentują się twórcy różnych nurtów muzyki i poezji religijnej. Nowością będzie konkurs, dla wykonawców, którzy powalczą o Kryształową Barkę w dwóch kategoriach. Gośćmi wydarzenia będą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


„Alleluja czyli Happy Day” wraca do Kielc, to ogólnopolski festiwal, którego ideą jest promocja radosnego podejścia do wiary. Pomysł na Festiwal zrodził się z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku. Już po trzeci w dniach od 28 do 29 lipca dużo będzie się działo zarówno na scenie Kieleckiego Centrum Kultury jak i amfiteatru na Kadzielni.

- Z dużą przyjemnością muszę przyznać, że zainteresowanie jest ogromne i mam nadzieję, że pojawi się wiele przebojów związanych z naszym miastem – mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Nowością będzie konkurs, dla wykonawców, którzy powalczą o Kryształową Barkę w dwóch kategoriach: najlepsze wykonanie i najlepszy utwór własny o tematyce chrześcijańskiej. Na konkurs wpłynęło blisko 150 zgłoszeń z całej Polski, a także z zagranicy. Przesłuchania wykonawców odbędą się pierwszego dnia festiwalu w Kieleckim Centrum Kultury.  

- Jest to porywający repertuar z różnych nurtów muzycznych na bardzo wysokim poziomie, chciałbym żeby w przyszłym roku przyjechały do nas zespoły z Europy i Stanów Zjednoczonych – powiedział Leszek Kumański, współorganizator i producent.

W ramach drugiego dnia festiwalu na kieleckiej Kadzielni odbędzie się koncert galowy, w którym wystąpią laureaci konkursu, a także gwiazdy: Mesajah, Tylko Ty, Exodus15, Piotr Restecki czy Znajomi Znajomych. Gośćmi festiwalu będą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na obóz do Kielc przyjedzie 1000 osób.

-  W każdym festiwalu chodzi o rywalizację i laury, ale ten jest wyjątkowy, ponieważ młodzi ludzie będą mówić o swoim doświadczeniu wiary - powiedział  ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu będzie bezpłatny za okazaniem specjalnego zaproszenie, które będą rozdawane przez organizatorów, a są nimi wojewoda świętokrzyski, prezydent Kielc oraz Duszpasterstwo Ogólne Diecezji Kieleckiej. Szczegóły wydarzenia na stronie www.allelujaczylihappyday.pl.

Czytaj dalej...

Najtrudniejszy pierwszy krok

Gościem naszej stacji był burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. W szczerej rozmowie włodarz Jędrzejowa przyznał, że najtrudniejsza była pierwsza kadencja. Marcin Piszczek stwierdził, że wszystko musiał poukładać, tak by dało się pracować. Rozmawialiśmy także o przeprowadzonej reformie oświaty. Gmina Jędrzejów była dobrze przygotowana do tych zmian.

Czytaj dalej...

To były ostatnie stacjonarne sklepy z dopalaczami w Polsce, twierdzą policjanci i zdradzają szczegóły piątkowej akcji

To były ostatnie stacjonarne sklepy z dopalaczami w Polsce, do tego świetnie zabezpieczone. Twierdzą policjanci i zdradzają szczegóły piątkowej akcji w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze musieli działać szybko, ponieważ sprzedawcy próbowali pozbyć się dowodów. Podczas działań zatrzymano sześć osób.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •