reklama

/>

Wiadomości

Gmina Pińczów z rządową promesą

Promesę na dofinansowanie remontów dróg gminnych, w wysokości 246 000 zł, otrzymała gmina Pińczów. W środę w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji wręczył promesy władzom powiatów i gmin.

Czytaj dalej...

Plany inwestycyjne w Busku - Zdroju

Tężnia wraz z Rodzinnym Parkiem Zdrowia a także kilkuletni plan rewitalizacji, to najważniejsze plany inwestycyjne dla Buska-Zdroju na 2018 rok. Informacje na temat przygotowań do realizacji inwestycji, w czwartek podczas sesji rady miasta i gminy Busko-Zdrój przekazał burmistrz Waldemar Sikora. Tężnia i Rodzinny Park Zdrowia ma powstać w centralnej części Parku Zdrojowego. Gmina podpisała już w tej sprawie umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 15 milionów złotych, prawie połowę tych środków pochodzi z Unii Europejskiej. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na jego realizację - zapowiada Waldemar Sikora – burmistrz miasta gminy Busko-Zdrój. 

Czytaj dalej...

Darmowe flagi dla kielczan

Zbliża się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym świętem, kielecki ratusz przygotował dla mieszkańców darmowe flagi. Biało-czerwone można odbierać w Biurach Obsługi Interesanta.

Czytaj dalej...

Korona nie zagra na PGE Narodowym

To nie był udany wieczór dla Korony Kielce. Żółto-czerwoni przegrali w Gdyni z Arką 0:1 i stracili szansę na awans do finału Pucharu Polski. Kielczanie nadal mogą jednak awansować do europejskich pucharów. Przy dobrym układzie zapewnić to może nawet 4. miejsce w Lotto Ekstraklasie.

Czytaj dalej...

Rozpoczął się egzaminacyjny maraton w gimnazjach

Od części humanistycznej rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W województwie świętokrzyskim przystąpiło do niego ponad 11 tysięcy uczniów. Przez trzy dni będą musieli wykazać się wiedzą, którą zdobyli w trakcie nauki w gimnazjum. Ważny jest wynik egzaminu, im lepszy tym uczeń ma większe szanse na dostanie się do upragnionego liceum.

Czytaj dalej...

Hotelarze w ZSP 1 czują się mocni

W pełni wyposażona recepcja, profesjonalna kuchnia, bar i restauracja. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie otworzono dwie pracownie hotelarskie. Uczniowie są zgodni – takie pracownie pozwolą nam zdobyć niezbędną wiedzę praktyczną, którą już na starcie możemy się pochwalić przed pracodawcami.

Czytaj dalej...

Ośrodek Zdrowia w Kozubowie po remoncie

W Kozubowie poprawi się komfort pracy lekarzy i obsługa pacjentów. A to dzięki zakończonej już przebudowie Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Jeśli budynek uzyska wszystkie potrzebne pozwolenia, pierwsi pacjenci będą mogli z niego korzystać, jeszcze w tym tygodniu.

Czytaj dalej...

Zaginał mężczyzna

Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju poszukuje 47- letniego mieszkańca miejscowości Polonki w gminie Busko – Zdrój. Dariusz Wesołowski 16 marca 2018 roku wyjechał do pracy, do miejscowości Mötzow na terenie Niemiec. Mężczyzna 1 kwietnia zrezygnował z niej i planował wrócić do Polski. Jednak od tej pory nie kontaktował się z rodziną.

Czytaj dalej...

Praca dla młodych w Targach Kielce

To już 12. edycja Ogólnopolskich Targów dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych „Praca, Kariera, Rozwój” w Targach Kielce.
Wydarzenie, według organizatorów, ma być platformą do wymiany doświadczeń i okazją do zdobycia dodatkowej, mniej szkolnej, wiedzy – mówi Paulina Świder – specjalista d.s. PR Targi Kielce S.A.

Czytaj dalej...

Dzień otwarty Politechniki Świętokrzyskiej

W czwartek Politechnika Świętokrzyska otwiera się na swoich przyszłych studentów. Zobaczyć będzie można właściwie wszystko co potencjalnie powinno zainteresować nowych żaków. Przygotowano między innymi: otwarte wykłady, warsztaty czy pokazy z udziałem łazika marsjańskiego i bolidu, który ma reprezentować Politechnikę w wyścigach serii Greenpower - mówi Kamil Dziewit – rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •