reklama

reklama

/>

Wiadomości

Rynek na pierwszy ogień

Wraca sprawa rewitalizacji rynku w Jędrzejowie. Jak się okazuje w kadencji 2018-2023 dla burmistrza Jędrzejowa będzie to priorytet. Radni Rady Miasta również sprawę poprawy wizerunku jędrzejowskiego rynku maja w swoich programach wyborczych.

Czytaj dalej...

Centrum Urazowe dla Dzieci powstanie przy Świętokrzyskim Centrum Pediatrii

Centrum Urazowe dla Dzieci powstanie przy Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Umowę w tej sprawie  podpisał w Kielcach wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Placówka umożliwi szybkie i skuteczne leczenie skomplikowanych, wielonarządowych  urazów u dzieci. Kielce są jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, które takiego centrum jeszcze nie posiada.

Czytaj dalej...

Piłkarze dostali burę od trenera. Tylko remis ze Śląskiem

Korona Kielce zremisowała 1:1 w niedzielnym meczu piłkarskiej Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Jedynego gola dla kielczan zdobył Michał Gardawski. Żółto-czerwoni mieli okazję by wygrać to spotkanie, ale nie wykorzystali gry w przewadze. W 53. minucie Đorđe Čotra obejrzał czerwoną kartkę za faul na Mateju Pučko.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Zatrzymani za pobicie

Buscy kryminalni zatrzymali w niedzielę nad ranem dwóch 18 – latków podejrzewanych o pobicie mieszkańca Buska – Zdroju. Policjanci patrolujący miasto zauważyli jak dwóch nastolatków szarpało, a następnie przewróciło na chodnik mężczyznę. Następnie leżącemu już mężczyźnie zadawali uderzenia. Widzący to kryminalni podjęli interwencję. Wszyscy trzej uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi.

Czytaj dalej...

Zatrzymani z narkotykami

Włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn 20 i 21-latka. Pierwszy podejrzany jest o posiadanie środków odurzających, a drugiemu zarzucane jest posiadanie i udzielanie narkotyków.

Od pewnego czasu włoszczowscy policjanci podejrzewali, że 20 – letni mieszkaniec gminy Krasocin może posiadać narkotyki. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się we wtorkowy wieczór. Funkcjonariusze legitymujący mężczyznę znaleźli przy nim susz rośliny, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Następnie w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 20 - latka funkcjonariusze znaleźli kolejne gramy zakazanego ziela.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 8 gramów marihuany. Idąc dalszym tropem, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany nabył zakazane substancje od 21-latka z powiatu kieleckiego. Podczas przeszukania użytkowanego przez niego samochodu policjanci ujawnili blisko gram marihuany. Funkcjonariusze ustalili także, że starszy z zatrzymanych najprawdopodobniej trudnił się narkotykowym procederem. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 20-latek usłyszał zarzut posiadania oraz bezpłatnego udzielania środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Natomiast 21-latek z powiatu kieleckiego słyszał zarzut posiadania oraz odpłatnego udzielania środków odurzających za co grozi kara pozbawiania wolności do lat 10.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Czytaj dalej...

Ukrywał się w pustostanie

Najbliższy rok i 6 miesięcy w więziennej celi spędzi 44- latek, którego dzisiejszej nocy zatrzymali stróże prawa z Komisariatu Policji I w Kielcach. Mężczyzna był poszukiwany, bo nie zgłosił się do aresztu aby odbyć karę za przywłaszczenie i oszustwo. Na skazanego policjanci natrafili, sprawdzając jeden z pustostanów.

W związku z niskimi temperaturami, każdej nocy mundurowi z kieleckiej komendy sprawdzają pustostany. Chcą w ten sposób udzielić pomocy tym, którzy nie mając własnego dachu nad głową próbują przetrwać noc w tak trudnych warunkach. Ale tej nocy policjanci z komisariatu znajdującego się na osiedlu Na Stoku sprawdzali dokładnie takie miejsca również pod kątem osób poszukiwanych. Mundurowi uzyskali informację, że w jednym z pustostanów może ukrywać się 44- latek. Informacje potwierdziły się krótko po północy. W opuszczonym domu funkcjonariusze natrafili na śpiącego mężczyznę, którym był właśnie poszukiwany 44- latek. Mężczyzna już znajduje się w ciepłej celi, gdzie spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy za różne przestępstwa, m.in. przywłaszczenie i oszustwo.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

S7 już prawie, prawie

W czwartek 13 grudnia 2018, w godzinach przedpołudniowych,  otworzony został dla ruchu kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 między Chęcinami, a Jędrzejowem. Kierowcy mogą korzystać z 7-kilometrowego, biegnącego po nowym śladzie odcinka drogi ekspresowej od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •