Bezpłatna mammografia w Pińczowie: Mammobus stanie przed budynkiem ośrodka zdrowia przy ulicy Podklasztornej w Pińczowie. Zbierali na mikołajkowe prezenty dla dzieci: W sobotę 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert charytatywny "Zostań Pasażerowie na kole zapasowym: Funkcjonariusze drogówki zatrzymali dostawczego Volkswagena do rutynowej kontroli. Województwo i miasto wspólnie sprzedadzą działkę przy Langiewicza: Ponad dwa lata zastanawiano się co zrobić z dawną siedzibą szpitalika dziecięcego w Kielcach. Propozycji W Bodzentynie rozpoczęły się prace zabezpieczające ruiny dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich: To już ostatni moment na uratowanie zabytku - twierdzą władze gminy. Udało się pozyskać na Plac rekreacyjny na osiedlu Dolna Kamienna ma swoją nazwę: 19 listopada na placu rekreacyjnym pomiędzy ulicami Franciszkańską i Rynek odbyła się uroczystość nadania imienia Antoniego Jędrzejów rolnictwem stoi: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jędrzejowie radni dyskutowali między innymi o stanie rolnictwa w Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku-Zdroju: Twórczość Mirka Breguły, współzałożyciela i lidera zespołu Universe, była treścią 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!: W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w Reforma wprowadzona. Czekamy na efekty!: Było wiele niepewności i niepokojów. Do wprowadzenia reformy oświaty w Końskich gmina przygotowywała się bardzo Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS: „Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa: Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju: Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Pasowanie na przedszkolaka: 17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła Dziewczęta w hali grały w piłkę nożną: 16 listopada w Szkole Podstawowej w Nagłowicach odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

/>

Wiadomości

Pińczowskie „JA w kulTUrze” zakończone!

W piątek w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście zakończono trwający 10 miesięcy projekt „JA w kulTUrze”. Założeniem akcji było wspieranie i animowanie przestrzeni włączając do działania mieszkańców i grupy nieformalne. Wsparcie otrzymały 3 inicjatywy: „Młodzieżowy kolorowy Pińczów”, „Pociąg do wierszy” oraz „Świetlica – nasza aktywna strefa działania” - informuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Czytaj dalej...

Kukiz'15 przeciwny zmianom proponowanym przez PiS

„Jesteśmy przeciwko ograbianiu Polaków z biernego i czynnego prawa wyborczego” - mówią działacze Kukiz'15. Kilka dni temu, posłowie tego klubu złożyli swój projekt zmian w ordynacji wyborczej, sprzeciwiając się tym samym propozycjom Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj dalej...

Zbiórka darów dla dzieci z ośrodka w Winiarach. Kolejna akcja motocyklistów z Pińczowa

Na co dzień to twardziele, ich pasją są motocykle i wokół nich budują życie poza pracą zawodową. Klubu Motocyklowy Brave Dogs Chapter Pińczów w swojej działalności nie zapomina o tych którzy potrzebują wsparcia. Aktualnie organizują zbiórkę rzeczy potrzebnych wychowankom placówki opiekuńczo-wychowawczej w Winiarach - mówi Tomasz Puchała, prezes Klubu Motocyklowego Brave Dogs Polska Chapter Pińczów.

Czytaj dalej...

Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju

Rozpoczęto budowę nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Placówka będzie połączona z Powiatowym Ośrodkiem Sportu, dzięki temu uczniowie "Budowlanki" doczekają się własnego zaplecza sportowego.
W piątek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, starosta powiatu buskiego i władze szkoły dokonali oficjalnego wmurowania kamienia węgielnego.

Czytaj dalej...

Pasowanie na przedszkolaka

17 listopada br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 we Włoszczowie, w grupie I "Stokrotki"  odbyła się uroczystość z okazji  "Pasowania na Przedszkolaka", na którą przybyli szczególni goście: rodzice oraz  burmistrz Grzegorz Dziubek.

Czytaj dalej...

"Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.

W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. To laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów m.in. w dziedzinie matematyki i języków, uzdolnieni muzycy, tancerze, młodzi naukowcy z województwa świętokrzyskiego. Gratulacje laureatom składali: przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk i Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa. Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń

Moje miejsce / Wspólna przestrzeń, pod takich hasłem w Wiśniówce odbył się plener fotograficzny.   Organizatorem wydarzenia była grupa nieformalna „Kwiatki w betonie" przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie. W plenerze uczestniczyli młodzi mieszkańcy Wiśniówki, dzięki którym będzie można lepiej poznać to miejsce. 

Czytaj dalej...

Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu

Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy Masłów, gmin ościennych i Kielc. Rozgrywki odbywać się będą w każdą niedzielę na hali sportowej w Masłowie Pierwszym i potrwają do lutego. Wtedy najlepszym zespołom wręczone zostaną puchary, dyplomy i nagrody. Organizatorami imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie oraz Gmina Masłów.

Lista drużyn biorących udział w Masłowskiej Lidze Futsalu 2017/2018:
1. Gas Monkey
2. OSP Ciekoty
3. Cedzyna
4. Hydras
5. ŁNP
6. Ambrozja Catering
7. Przedsiębiorstwo Geologiczne
8. Krajno
9. PHU Wojda Zeimmery
10. Verona Masłów Futsal Team
11. Ceramik Murexin
12. Przedwiośnie
13. MMW Szalunki
14. Wola Jachowa

Czytaj dalej...

Przetrzymują zwierzęta w fatalnych warunkach. Burmistrz zdecydował o czasowym odebraniu konia rolnikowi z Leśnej Starej Wsi

Nie pomogły kontrole, nie pomogły prośby o poprawę warunków przetrzymywania zwierząt. Wreszcie burmistrz Bodzentyna wydał decyzje o czasowym zabraniu konia z jednego z gospodarstw w Leśnej Starej Wsi.  Nadal pozostaje tam kilkanaście krów, psy i koty. Jeśli ich sytuacja nie zmieni się również zostaną odebrane. Urzędnicy dali rolnikowi czas do końca miesiąca.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •