reklama

reklama

/>

Opieszałość rządu odbije się na Sielpi i Radoszycach

Dwie duże inwestycje w województwie świętokrzyskim rewitalizacja Sielpi i budowa zbiornika wodnego w Radoszycach stanęły pod bardzo dużym znakiem zapytania. Za zaistniałą sytuację marszałek Adam Jarubas obarcza stronę rządową.

Informacja o zagrożeniu realizacji dwóch ważnych i dużych inwestycji w województwie świętokrzyskim, rewitalizacji zbiornika w Sielpi i budowie zbiornika wodnego w Radoszycach zaskoczyła burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego.

 - Sielpia dostała dofinansowanie z RPO. Ja już podpisałem preumowę z marszałkiem Adamem Jarubasem .Informacja, którą marszałek przekazał na ostatniej sesji sejmiku, bardzo mnie zaskoczyła – mówi burmistrz Końskich.

Za zaistniałą sytuację marszałek Jarubas obwinia stronę rządową:

 - Rząd nie dopełnił warunków negocjacji prawa wodnego z Komisja Europejską. Uważam, że jest to bardzo duże zaniechanie. Za długo to trwało, widać cierpliwości ekspertom unijnym zabrakło. Rząd narzeka na samorządy, a tym czasem sam nic nie robi. To jest skandal!

Marszałek ma także wskazówki dla poslów PiS pochodzących z województwa świętokrzyskiego:

 - Proszę niech posłowie PiS jadą i wytłumaczą mieszkańcom Radoszyc i Sielpi dlaczego nie będą tam realizowane te inwestycje. Radzę więcej pracy, a mniej kłótni! – zakończył marszałek Jarubas.

Sielpia jest w lepszym położeniu niż Radoszyce. Dlaczego?

 - Nie podpisaliśmy kontraktów i nie zaciągnęliśmy zobowiązań, dlatego możemy próbować finansować tę inwestycję z innych źródeł – wyjaśnił Krzysztof Obratański.

Czy jest możliwe, by inwestycja w Sielpi ruszyła jeszcze w tym roku jak było to planowane? Co dalej z inwestycją w Sielpi? Skąd wziąć około 30 milionów na inwestycję? Władze Końskich już zaczęły rozpatrywać różne możliwość, ale jest ich niewiele.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •