reklama

reklama

/>

Cztery budynki w gminie Końskie przejdą termomodernizację

Cztery budynki w gminie Końskie przejdą termomodernizację

Trzy szkoły i jeden budynek ośrodka pomocy społecznej w gminie Końskie przejdą termomodernizację. Umowę na dofinansowanie inwestycji wartej ponad dwa miliony złotych podpisano w piątek. Większość środków pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Ponad 2 miliony złotych będzie kosztowała termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Końskie. W piątek podpisano mowę na dofinansowanie tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego była Agata Binkowska członek zarządu województwa. 

Preumowę, czyli wstępne zobowiązanie do realizacji inwestycji podpisano już we wrześniu. Od teraz ruszają pracę nad przetargami - mówi Krzysztof Obratański burmistrz miasta i gminy Końskie. 

Termomodernizacja budynków oznacza zmniejszenie kosztów ich utrzymania, a to w rezultacie pozwoli na oszczędności dla gminy. Prace mają uwzględniać między innymi: docieplenie ścian, budowę instalacji fotowoltaicznych, wymiany dachówek, czy modernizację centralnego ogrzewania.
Przetargi dotyczyć mają czterech placówek: Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich, oraz szkół w Kazanowie, Rogowie i Modliszewicach.

W Modliszewicach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne budynku oraz dach, planowana jest wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana parapetów i rynien, pojawi się też instalacja fotowoltaiczna. Według przeprowadzonego audytu zaoszczędzi to prawie połowę wykorzystywanej obecnie energii - zapowiada Barbara Makuch Dyrektorka Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach.

Wszystkie modernizowane obiekty powinny być gotowe jesienią tego roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •