reklama

/>

Będzie sala widowiskowa i nowa siedziba

Będzie sala widowiskowa i nowa siedziba

Poznajemy coraz więcej szczegółów przeprowadzki Miejsko Gminnego Domu Kultury w Końskich do nowej siedziby po Gimnazjum nr 2. Na biurko burmistrza trafiły projekty między innymi sali widowiskowo – koncertowej, która będzie bardzo praktyczna. To jednak nie jedyna zmiana. 

Stopniowe wygaszanie gimnazjów, które wprowadziła stron rządowa, spowodowało, że w Końskich przy ulicy Partyzantów za dwa lata zwolni się budynek po GM nr 2. To otworzyło duże możliwości dla włodarzy gminy. Pojawił się pomysł przenosin MGDK z obecnej wynajmowanej siedziby do własnościowego budynku.

- Im szybciej znajdziemy nowe lokum dla Domu Kultury, tym lepiej – powiedział burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

To nie wszystkie pomysły, jakie samorządowcy mają dla mieszkańców Końskich.

- Zaproponowałem, by o przeniesieniu do nowego budynku pomyślała Państwowa Szkoła Muzyczna w Końskich – poinformował Krzysztof Obratański.

Pomysł przenosin przypadł do gustu dyrekcji Szkoły Muzycznej w Końskich, dlatego burmistrz zlecił wykonanie dokumentacji na przebudowę i rozbudowę tego budynku, tak by w pomieszczeniu uwzględnić Państwową Szkołę Muzyczną.

 - Znakomita część budynku po gimnazjum zostanie przeznaczona na szkołę. To co mnie cieszy szczególnie, to fakt, że projekt zakłada budowę sali widowiskowo – koncertowej, jakiej w Końskich obecnie nie ma – zasygnalizował burmistrz Obratański.

Zapowiada się ciekawie. Nowa sala będzie połączona łącznikiem z obecny budynkiem. Będzie miała około 300 miejsc siedzących z możliwością aranżacji powiększenia. Będzie scena o głębokości 10 metrów z całym zapleczem scenicznym. W założeniu będzie to wielofunkcyjna scena.

Pomysł już jest po pierwszych konsultacjach. Teraz przyszła pora na konkretne decyzje. Połączone sztaby Szkoły Muzycznej i MGDK muszą się określić, na ile wizja projektantów odpowiada zapotrzebowaniu placówek, które będą znajdowały się w nowym, pięknym pomieszczeniu.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •