Rozporządzenia w sprawie eurowyborów: 22 kwietnia burmistrz miasta i gminy Daleszyce wydał zarządzenie w sprawie wyznaczenia obwodowej komisji wyborczej dla celów głosowania korespondencyjnego w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego oraz ustanowienia koordynatora gminnego. Wystawa poświęcona śp. Przemysławowi Gosiewskiemu: Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej pamięci Przemysława Gosiewskiego, posła ziemi świętokrzyskiej, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Egzamin gimnazjalistów: 349 skarżyskich gimnazjalistów punktualnie o godz. 09.00 rozpoczęło trzydniowe zmagania z egzaminem gimnazjalnym. Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego. Plan robót mostowo – budowlanych: Sześć milionów złotych wydatków zakłada tegoroczny plan mostowo – drogowy dla powiatu koneckiego. Plan ten był od dłuższego czasu gorączkowo dyskutowany i oczekiwany. 31 marca plan został przyjęty! Młodzi waleczni z medalami: Karatecy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki zanotowali bardzo dobry występ na Międzynarodowym Turnieju w Kobierzycach. Ze swoich podopiecznych zadowolony jest również Zbigniew Zaborski, który w naszym studiu opowiadał o występach swoich podopiecznych. Scyzoryki 2014: Wolni Ludzie: Inspiruje ich Jamajka i jamajskie klimaty. I choć nigdy tam nie byli, to świetnie czują rytmy reggae. Tworzą muzykę z pasją, ale i z miłością, o której najczęściej śpiewają. XXI Powiatowe Targi Pracy: 25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach przy ulicy Staszica 8, odbędą się XXI Powiatowe Targi Pracy w Nowej Słupi, do udziału w których zapraszamy pracodawców i przedsiębiorców z terenu Kielc. Kolejne narkotykowe zatrzymanie: Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta, u którego znaleźli amfetaminę. Teraz mężczyźnie grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Prawie tysiąc paczek nielegalnych papierosów: Nielegalne papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy znaleźli skarżyscy policjanci u 34-letniego mieszkańca miasta.  Do zdarzenia doszło w świąteczną niedzielę. Wojewódzka Biblioteka Publiczna powiększy się: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach do końca roku zostanie rozbudowana o kolejne tysiąc metrów kw.
Menu

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy